Ирак: Во експлозија на автомобил-бомба загинаа најмалку 23 лица


6 копии
2 копии
16 копии

Тешко повредени се деца од 2 до 15 години по експлозијата во Брисел. Еден маж е загинати и седум лица биле повредени во експлозијата во саботата попладне во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 298 | | | веќе видена

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 260 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 161 | | | веќе видена

Жители од неколку села кои гравитираат околу депонијата Русино, синоќа го блокираа транспортот и депонирањето на комунален смет од тетовскиот регион. Тие се ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ирак: Во експлозија на автомобил-бомба загинаа најмалку 23 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: