iPad преживеа пад „од вселената“ (видео)

Видеото подолу е реклама за компанијата G-Form, како обид да покаже дека Extreme Edge, нивната нова футрола за iPad, вредна 45 долари е најиздржлива на планетава. За таа цел, закачиле еден iPad на метеоролошки балон кој се искачил на висина од 30 километри (не е баш вселената, ама поради драматичноста, ајде ќе се преправаме дека тоа е така). Откако експолодира балонот iPad-от падна на земјата и (можеби ќе се изненадите) преживеа без проблеми. И за да биде целосна рекламата, футролата Extreme Edge е достапна во жолта и црна варијанта, па ако сте убедени во нејзината издржливост можете да си порачате една...
| | веќе видена | слични

Таблет компјутерот iPad кој од балон за следење на временските услови падна на Земјата од 30,000 метри надморска височина остана целосен и функционален и сеуште работи одлично. Експериментот го спроведе компанијата "G-Form" чиишто научници тврдат дека произвеле најдобри заштитни обвивки на светот. Падот и ударот на iPad-от во едно карпесто земјиште во Невада се снимени со камера. По гледањето на видеото, некои критичари сеуште се скептици. Тие тврдат дека тестот покажал дека заштитната обвивка на iPad не може да "преживее" пад 3-катна зграда. Компанијата "G-Form" со нивните клипови демонстрираат дека заштитната обвивка на iPad може да издржи брзи и силни удари од кунг-фу мајстори. Научниците на компанијата велат дека нивната цел не е корисниците намерно да ги фрлаат своите уреди, ниту да одобрат некои опасни обиди за тестирање на заштитните обвивки.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

iPad преживеа пад „од вселената“ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: