Реал и Баерн последни полуфиналисти во ЛШ, вечерва битка за полуфинале во лига Европа

Реал Мадрид и Баерн Минхен им се приклучија на Ливерпул и Рома во сегментот од полуфиналето во ЛШ на Уефа.Драматичниот реванш во Мадрид се одвиваше извонредно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лацио и Рома влегуваат во голема градска битка, овој пат и исклучително важна за бодови, може да биде клучна во борбата за позициите кои водат во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

По елиминацијата од Лигата на шампионите, Валенсија ќе се обиде да и нанесе нов шок на Барселона, и да и се испрачи пред рекордот за најдолга серија без ...
| | веќе видена | слични

Астон Вила планира да ја продолжи мизеријата на Лидс и Езгајн Алиоски на вечерашната пресметка на Вила Парк на стартот од 43. коло во Чемпионшип Останато ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реал и Баерн последни полуфиналисти во ЛШ, вечерва битка за полуфинале во лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: