Од инвалидска количка до трансфер во Реал Мадрид, Менди е доказ дека чуда се случуваат

Реал Мадрид денеска го потврди ангажманот на Ферлан Менди, левиот бек е доказ дека чуда се случуваат откако како дете шест месеци бил во инвалидска количка и ...
| | веќе видена | слични

Ферлан Менди се придодаде во клубот на познати играчи кои не се прославија на своите промоции во големите клубови, откако вчера имаше доста комични движења за ...
| | веќе видена | слични

Многу играчи на Реал Мадрид позади себе имаат разочарувачка сезона, а еден од нив секако е Марсело. Марсело имаше сезона за заборав, често беше на клупата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ферлан Менди вчера и официјално беше промовиран за ново засилување на Реал Мадрид, трансфер кој после подолго време ќе му донесе сериозна конкуренција на ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид го претстави Ферлан Менди како ново засилување. „Кралскиот клуб“ плати 48 милиони евра за новото засилување кое доаѓа од Лион и има неверојатна ...
| | веќе видена | слични

Набил Фекир има желба да го напушти Лион ова лето, но во клубот не стигнале понуди за него. Ова го откри претседателот на клубот, Жан-Мишел Олас. Пред една ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Македонското Собрание се распушти отварајќи пат за предвремени избори на 12 април, осум месеци пред истекувањето на тековниот мандат, како голем тест за про-ЕУ ...
сите 362 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 267 | | | веќе видена

Во МВР има проблем со изработката на пасошите и другите лични документи поради новото уставно име, тврдо Наќе Чулев, техничкиот министер за внатрешни работи, ...
сите 132 | | | веќе видена

„Зоран и Вице Заев два дена бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот Рекет“, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската партија велат дека ...
сите 376 | | | веќе видена

Како и најголемиот број од нашите граѓани, јас и моето семејство цели 11 години, за време на режимот, бевме под притисок, под закани и уцени, а исто како и ...
сите 196 | | | веќе видена

- Сакам да ја информирам домашната и меѓународната јавност дека техничкиот премиер Оливер Спасовски продолжува да го попречува функционирањето на техничката ...
сите 177 | | | веќе видена

Левиот бек на Ливерпул, Енди Робертсон вели дека играчите на Атлетико Мадрид победата од 1-0 ја славеле како веќе да го добиле двомечот и ги потсети дека ги ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од инвалидска количка до трансфер во Реал Мадрид, Менди е доказ дека чуда се случуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: