Димовски до СДСМ: Блокадата ја правите вие со тоа што ја прифативте Тиранската платформа

6 копии

Пратеникот Илија Димовски, до колегите од СДСМ денес порача да се откажат од манипулациите кои што постизборно сакаат да ги спроведат во Република Македонија и да се откажат од прифатената Тиранска платформа која што е причина за сите блокади што се случуваат во општеството. -Сакам да апелирам како втора партија, да не ве наречам губитничка партија, да прифатите дека граѓаните не одлучиле вие да бидете победничка партија каква и постизборна манипулација да се обидувате да правите никогаш ќе го немате легитимитетот од граѓаните на ниво на држава. Изгубивте во 5 од 6 изборни единици, изгубивте во 80% од општините, добивте помал број на гласови, добивте помал број на пратеници и го немате легитимитетот. Единствено што треба да направите е да ги отфрлите сите постизборни манипулации, да го прифатите вашето место на втора партија и работите ќе бидат одблокирани. Практично блокадата ја правите вие со тоа што прифаќате постизборна манипулација и нормално е да очекувате дека граѓаните, пратениците, многу уметници, ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанката Снежана Билко, мотивациски говорник, со години се грижи на своите следбеници на социјалните мрежи и учесници на работилници да им ја зголеми самодовербата, мотивацијата и да им ја врати насмевката на лицето. Снежана е сопственик на првиот мотивациски веб портал во Македонија www.bidivovortexs.mk и на Центарот за личен развој „Вортекс Груп“ од Скопје. : Од кога функционира Вортекс интернет страната? С.Б. : Тоа е првиот мотивациско-инспиративен веб портал во Македонија кој функционира од октомври 2016-та година, кој го работам со една огромна љубов и огромна страст. : За што поточно станува збор? С.Б.: Се работи за мотивациско-инспиративен веб портал на кој главната мисија и цел, освен што му е да се доближи Вортекс и Законот на привлекување на пошироката читателска јавност, исто така има за цел и идеја да ги мотивира сите оние души на кои им е потребна мотивација во секојдневниот живот. Сите оние кои можеби се на некоја раскрсница моментално, сите оние на кои им е падната нивната ...
| | веќе видена | слични

“Животинска фарма” и “1984” од великанот Орвел се слика и прилика на нашето денешно битисување. Џорџ Орвел би можел да позавиди на неговите писанија, дури и да ги видоизмени, само ако еден ден престојува во нашата ни мила држава. А доволен беше, порано секако си мислев, 24 декември, но одденешна перспектива, многу поеклатантен 27 април-лето Господово две илјадии седумнаесетто. Големиот автор би позавидел на неговата способност да предвидува и симулира ситуации, кои апсолутно се пресликани во нашава реалност, толку идентично и пластично, што обичниот читател на овие врвни дела го оставаат занемен и фрапиран. И секако се прашувате, како е можно едно литературно дело, врвно секако, но дело кое прикажува крајно ригидна иперверзна ситуација на човековото живеење и катадневно однесување, да е симболика и потполна интерпретација на времето во кое живеете? Секако одговорот би бил едноставен, можеби истите тие дела, секако дополнети со ...
| | веќе видена | слични

-Сакам да апелирам како втора партија, да не ве наречам губитничка партија, да прифатите дека граѓаните не одлучиле вие да бидете победничка партија каква и постизборна манипулација да се обидувате да правите никогаш ќе го немате легитимитетот од граѓаните на ниво на држава. Изгубивте во 5 од 6 изборни единици, изгубивте во 80% од општините, добивте помал број на гласови, добивте помал број на пратеници и го немате легитимитетот. Единствено што треба да направите е да ги отфрлите сите постизборни манипулации, да го прифатите вашето место на втора партија и работите ќе бидат одблокирани. Практично блокадата ја правите вие со тоа што прифаќате постизборна манипулација и нормално е да очекувате дека граѓаните, пратениците, многу уметници, спортски работници, многу културни работници се спротиставија на ваквиот начин на политичко насилство кое што вие се обидувате да го наметнете на сцената, порача Димовски.
| | веќе видена | слични

Останато

Премногу лажни вести и манифестација на крајна неодговорност кон интересите на државата, граѓаните и иднината од страна на ВМРО-ДПМНЕ. Невистините што ...
сите 157 | | | веќе видена

„Јас го извадив пиштолот и кажав – полиција, за да не пристапуваат кон личноста која ја заштитувам“, рече директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) Сашо ...
сите 209 | | | веќе видена

Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е против македонските национални интереси, против македонската држава. Тој е „диво месо“ ...
сите 87 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 96 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски до СДСМ: Блокадата ја правите вие со тоа што ја прифативте Тиранската платформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: