Интервју со министерот за економија Крешник Бектеши

11 копии

На прашањето дали очекува да биде опфатен со најавената реконструкција на Владата од страна на премиерот Зоран Заев. Тој на денешната прес-конференција во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, се обрати на регионалниот бизнис-форум за жени претприемачи од Западен Балкан, кој денеска и утре се одржува во ...
| | веќе видена | слични

Мултисекторското присуство покажува дека ја разбираме потребата од социјалните претпријатија во земјава и секој на свој начин ја покажува својата подготвеност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На настанот на промоција на Националната Мрежа на социјални претпријатија, кој се случуваше вчера во хотел Холидеј Ин, беше потпишана Декларација со која сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавува амандмани за Законот за употреба на јазиците, но кај партиите од албанскиот блок не постои расположение за поддршка, а нивниот ...
сите 214 | | | веќе видена

Од друга страна, вицепремиерот Бујар Османи вели дека ќе се почитуваат препораките преку создавање на капацитети со цел имплементирањето на двојазичноста да не ...
сите 116 | | | веќе видена

Објавен е извештајот на Венециската комисија за Законот за употреба на јазиците. Според заклучоците, се оди предалеку во употребата на албанскиот јазик во ...
сите 297 | | | веќе видена

Полицијата во Нов Зеланд соопшти денеска дека уште две лица починале од повреди здобиени во ерупцијата на вулканот на Белиот остров оваа недела, со што бројот ...
сите 101 | | | веќе видена

Со учеството на самитот на НАТО, нашата татковина ја потврди определбата за целосно споделување на принципите за заедничка безбедност и за градење силни ...
сите 133 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

Не знам дали сега, после сѐ, односно после ваквата кримогена и во суштина неетичка катаклизма во судско-обвинителскиот корпус, филувана додатно со примерите на ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со министерот за економија Крешник Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: