Зошто ММФ смета дека ново ад хок зголемување на минималната плата може скапо да ја чини државата?

Меѓународниот монетарен фонд препорачува надлежните да бидат претпазливи при ново ад хок зголемување на минималната плата . Од таа институција сметаат дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Интерпромет од Тетово, во периодот 01.01 до 31.12.2018 година, прикажа вкупна сеопфатна добивка во износ од 4.239.000 денари, покажува билансот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новото зголемување на минималната плата во Македонија како законска обврска, може да влијае на зголемување на невработеноста кај младите, предупредува ...
| | веќе видена | слични

Македонија денеска го остварува деценискиот сон. Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе биде ставен потпис на протоколот за пристапување на Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Фадил Алили пред неполн месец плати 478.200 евра за 26,7 отсто од акциите во тетовски „Интерпромет“ и сега сам може да одлучува за повеќе од 20.000 квадартни ...
| | веќе видена | слични

Тетовската трговска компанија „Интерпромет“ од пред неполн месец има мнозински сопственик кој поседува над 61 отсто од сите акции со право на глас. Станува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Интерпромет“ кој важи за еден од најголемите издавачи на деловен простор во Тетово, и поседува повеќе од 20.000 квадратни метри недвижен имот наскоро ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американската војска достави повеќе тони хуманитарна помош во колумбискиот град Кукута на границата со Венецуела. Помошта би требало да ја дистрибуираат ...
сите 94 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 254 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 135 | | | веќе видена

Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
сите 104 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 189 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто ММФ смета дека ново ад хок зголемување на минималната плата може скапо да ја чини државата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: