Топ листа на најскапи интернет домени

Business Insider , направи листа од 15 светски најскапи интернет домени. Она што можеби изненадува, или барем не би требало да ве изненади, е дека најскапите интернет домени се поврзани со секс/еротика и со коцкање. Исто така е занимливо дека неодамна доменот Investing.com е продаден за неверојатна цена од 2,45 милиони долари. Но оваа цена не е ни блиску до најскапите интернет домени. Топ листата на најскапите домени е: 1. Sex.com – 13 милиони долари (2010) 2. Fund.com – 9,9 милиони долари (2008) 3. Porn.com – 9,5 милиони долари (2007) 4. Diamond.com – 7,5 милиони долари (2006) 5. Slots.com — 5,5 милиони долари (2010) 6. Toys.com – 5,1 милиони долари (2009) 7. Clothes.com – 4,9 милиони долари (2008) 8. Vodka.com – 3 милиони долари (2009) 9. Candy.com – 3 милиони долари (2006) 10. Shopping.de – 2,8 милиони долари (2008) 11. CreditCards.com — 2,75 милиони долари (2004) 12. Social.com — 2,6 милиони долари(2011) 13. Investing.com — $2,45 милиони долари (2012) 14. Computer.com — 2,1 милиони долари (2007) 15. ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Новата година сите се трудат да ги најдат најубавите подароци за своите најдраги. Додека мнозинството, поради кризата, купуваа само на распродажби од минатогодишни колекции, богаташите купуваат преку интернет-страницата TheBillionaireShop.com. Во оваа продавницата за милијардери има с` за супербогатите, од авиони, недвижности, па с` до приватни острови и нема ниеден производ што е поевтин од 20 илјади евра. Kако пример за оние што сонуваат да поседуваат приватен авион, овде можат да го купат „глафстрим г650“ за околу 50 милиони евра. Ова летало може да се приближи до брзината на звукот, а го придвижуваат два мотора „ролс-ројс“. Во понудата се и моделите „боинг“, „цесна“ и други, а најевтиниот чини 1,3 милион евра. За крстосување по морињата и океаните тука е јахтата „Миа Елиза“, која може да се набави за 24,5 милиони долари. Станува збор за луксузен пловен објект на компанијата „Тринити јахтс“, долг 50 метри. Се разбира, тука има и други јахти чија цена не паѓа под 550 илјади евра, колку што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Територијата на нашата држава се наоѓа во поле на висок воздушен притисок (антициклон) кој условува стабилно, суво и невообичаено топло време со високи ...
сите 201 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 175 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Топ листа на најскапи интернет домени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: