Интернационална љубов зачинета со прекрасно еспресо


8 копии
2 копии

Годинашното одбележување на Светскиот ден на Дауновиот синдром 21 Март во Македонија ќе биде вечерва во Кинотеката во Скопје, каде ќе се одржат неколку настани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за лица со интелектуална попреченост „Порака нова” од Струга и годинава ќе го одбележи 21 март- Светскиот ден посветен на лицата со Даунов синдром. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Градскиот парк во Скопје вчера се одржа хуманитарна трка за лицата со Даунов синдром на која учестуваа деца со Даунов синдром, нивните семејства и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Светскиот ден на Дауновиот синдром - 21 март, денеска во Градскиот парк се одржа хуманитарна трка за лицата со Даунов синдром. На трката учествуваа ...
| | веќе видена | слични

Целта е да се поттикнат спортските клубови да ги отворат вратите за децата со Даунов синдром и да ги вклучат во спортот. По повод Светскиот ден на Дауновиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 142 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен за деловни преговори, ќе имате доста среќа на ова поле. Љубовната ситуација ќе ви биде многу возбудлива, ве очекуваат нови ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интернационална љубов зачинета со прекрасно еспресо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: