Д’Амброзио: `Маикон ми беше идол`

На презентацијата на Gazzetta Cup , Д ’ Амброзио говорел пред младите надежи на италијанскиот фудбал за неговото пристигање во Интер. “ Кога ги слушнав свирежите против нас на стадионот на Јувентус на мојот прв натпревар во дресот на Интер знаев дека направив вистински избор. Тоа беше искуство кое не се опишува со зборови, неверојатно чувство. ” Кој од играчите на Интер му има оставено најголем впечаток “ Кога бев помлад идол ми беше Маикон , а мој омилен играч од Интер е дефинитивно Занети . Него просто не можеш да му ја одземеш топката. ”
| | веќе видена | слични

Италијанските медиуми пишуваат дека Интер е заинтересиран за играчот за врска на Тотенхем, Етиен Капу кој на почетокот на сезоната пристигна на „Вајт Харт Лејн“. Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио изгледа дека сака да го засилува својот тим со играчи од Премиер лигата го следел Капу на „Вајт Харт Лејн” во натпреварот од 1/16 финалето од ЛЕ, каде што гостуваше украински Днипро. Поранешниот играч од средината на Тулуз е една од најголемите желби на Интер во претстојниот преоден рок, а медиумите во Италија пишуваат дека „нероаѕурите” би можеле за овој трансфер да издвојат 14 милиони евра. Капу оваа сезона во Премиер лигата забележа 12 настапи на 8 беше стартер и постигна еден гол.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерот Немања Видиќ, кој сега настапува во редовите на Манчестер Јунајтед, веќе ги договорил условите за трансфер во Интер.Во наредните некојку дена се очекува да се финализираат и останатите детали.Договорот на Видиќ ќе биде до 2017 година а платата ќе му биде 2.8 милиони евра, која заедно со бонусите ќе изнесува 3.3 милиони.
| | веќе видена | слични

Така барем тврди италијански La Gazzetta dello Sport. Капитенот на Манчестер Јунајтед речиси сигурно од следната сезона ќе го облече сино-црниот дрес на милански Интер. После гостувањето на Јунајтед кај Олимпијакос, на пат за Англија, Видиќ сопрел во Италија, поточно во Милано. Искусниот дефанзивец и капитен на Манчестер Јунајтед вчера наводно ги договорил сите детали околу неговото преминување на „Џузепе Меаца“ во Милано и од следната сезона ќе го носи дресот на Интер, пренесува La Gazzetta dello Sport. Наводно Видиќ ќе игра во Интер до 2017-та година со почетна годишна плата од 2.8 милиони евра која со дополнителните бонуси би можела да се искачи до 3.3 милиони евра. На Видиќ договорот со Јунајтед му истекува ова лето, па во Милано ќе пристигне како слободен играч. La Gazzetta dello Sport додава дека откако „Нераѕурите“ го обезбедиле доаѓањето на Видиќ кој ќе му помогне на младиот Хуан Хесус на стоперската позиција, спортскиот директор на Интер Пјер Аусилио сега вниманието го има насочено кон фудбалерот на ...
| | веќе видена | слични

Немања Видиќ ги договорил условите за трансфер во Интер, по што наредните неколку дена претставниците не италијанскиот тим со менаџерот на српскиот фудбалер ќе ги дефинираат и останатите детали за неговиот трансфер во Италија. Според Газета дело Спорт, станува збор за договор кој ќе важи до 2017.година со почетна плата од 2,8 милиони евра, која заедно со бонусите може да достигне и 3,3 милиони. На Видиќ ова лето му истекува договорот со Манчестер Јунајтед,што значи дека фудбалерот во Интер доаѓа како слободен играч.
| | веќе видена | слични

Капитенот на Манчестер јунајтед, Немања Видиќ, ги договорил сите детали за договорот со спортскиот директор на Интер, Пјер Аузилио, и од наредното лето ќе го носи дресот на нероазурите, пишува „Газета дело спорт“. Според магазинот, Аузилио претходните неколку дена бил во Лондон, каде што со менаџерот на Видиќ ги договорил условите за соработка. Станува збор за договор до 2017 година, со почетна годишна плата од 2,8 милиони евра, која со вклучени бонуси може да дојде до 3,3 милиони. На Видиќ договорот со Јунајтед му истекува ова лето и во Интер ќе дојде како слободен играч.
| | веќе видена | слични

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, ги договорил сите детали околу преселбата во Интер со спортскиот директор на клубот Пјер Аузилио. Како што наведува „Газета дело Спорт“, Аузилио, изминатите денови престојувал во Лондон, каде со менаџерот на Видиќ ги прецизирал деталите од договорот. Истиот извор пренесува дека Видиќ ќе потпише договор до 2017 година, со почетна плата од 2,8 милиони евра, која со бонусите може да изнесува и 3,3 милиони евра. Договорот на Видиќ со Манчестер Јунајтед истекува по завршувањето на сезоната и тој во Интер ќе се пресели како слободен играч. Дефанзивецот на ’црвените ѓаволи’, на почетокот на месецот објави дека по осум ипол години ќе го напушти Олд Трафорд. Поранешниот српски репрезентативец со Манчестер Јунајтед има освоено 15 трофеи, меѓу кои пет во Премиер лигата и еден во Лигата на шампиони. Во кариерата има настапувано за Црвена звезда и Спартак Москва. „Газета дело Спорт“, исто така пренесува дека Интер, откако го договори трансферот на Видиќ, ќе се обиде во ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Интер дефинитивно ги договори услугите на Немања Видиќ, но спортскиот директор Пјеро Аусилио останува во Лондон каде договора уште неколку играчи. Немања Видиќ и дефинитивно од следната сезона ќе го носи дресот на Интер. Според информациите, српскиот интернационалец денеска имал средба со раководството на италијанскиот тим и тоа во Лондон и се согласил на тригодишен договор. Првите две години неговата годишна плата ќе биде 2,8 милиони евра, додека последната година ќе скокне на 3,3 милиони. Менаџерскиот тим на Интер задолжен за засилувања воедно имал состаноци со фудбалерот на Манчестер Јунајтед Патрис Евра и фудбалерот на Арсенал Бакари Сања на кои исто така им завршува договорот со нивните клубови по крајот на оваа сезона. Двајцата се спомнуваат како засилувања за Интер. Покрај нив, со италијанскиот тим се поврзуваат Вермален од Арсенал, Сандро и Ламела од Тотенхем. Воедно италијанските медиуми пишуваат дека Интер пројавил интерес за младиот напаѓач на Реал Мадрид Алваро Мората. Со ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истиот извор пренесува дека Видиќ ќе потпише договор до 2017 година, со почетна плата од 2,8 милиони евра, која со бонусите може да изнесува и 3,3 милиони евра. Договорот на Видиќ со Манчестер Јунајтед истекува по завршувањето на сезоната и тој во Интер ќе се пресели како слободен играч. Дефанзивецот на ’црвените ѓаволи’, на почетокот на месецот објави дека по осум ипол години ќе го напушти Олд Трафорд. Поранешниот српски репрезентативец со Манчестер Јунајтед има освоено 15 трофеи, меѓу кои пет во Премиер лигата и еден во Лигата на шампиони. Во кариерата има настапувано за Црвена звезда и Спартак Москва. „Газета дело Спорт“, исто така пренесува дека Интер, откако го договори трансферот на Видиќ, ќе се обиде во своите редови да го донесе неговиот соиграч Патрис Евра, како и бекот на Арсенал, Бакари Сања, кој неодамна одби да го продолжи договорот со клубот. крај/мф/нц
| | веќе видена | слични

Според тиражниот спортски весник директорот на Интер Аузилио претходните денови престојувал во Лондон, каде со менаџерот на Видиќ ги договарал деталите за договорот. Српскиот дефанзивец ќе потпише договор со Интер до 2017 година , за почетна годишна плата од 2,8 милиони евра , која со бонусите може да порасне до 3,3 милиони. На Видиќ летово му истекува договорот со Јунајтед и како слободен фудбалер ќе се пресели во Интер. Според италијанските медиуми откако е договорен трансферот на Видиќ раководството на Интер сега ќе се обиде да го ангажира и искусниот бек на Јунајтед Французинот Патрис Евра и бекот на Арсенал Бакари Сања на кога летово исто така му завршува договорот. 
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 224 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д’Амброзио: `Маикон ми беше идол`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: