Интер даде конкретна понуда за Кака

4 копии

Интер ја започна трката по Бразилецот Кака. Управата на нераѕурите од Милано даде конкретна понуда која изнесува 30 милиони евра Со оглед на тоа што Бразилецот којшто дојде од Милан во Реал е врзан со договор до 2015 година, а мадриѓантие за него исплатија 67 милиони евра, можно е оваа понуда да биде зголемена. Реал очекува да добие 40 милиони, а за Кака се заинтересирани уште и неговито поранешен клуб Милан , англиските премиерлигаши Челзи и Манчестер сити, како и бразилските прволигаши Сао Паоло и Коринтијанс .
| | веќе видена | слични

Понудата на Интер за услугите на Рикардо Кака, вредна околу 30 мил. евра, експресно беше одбиена од раководните лица на Реал (М). - Вистинската цена ја знае Челзи и Манчестер Сити. Подобро да остане во Мадрид отколку да биде продаден за 30 или 40 мил. евра, изјави анонимниот извор од таборот на Реал (М). Најмали шанси за да ги осигура услугите на репрезентативецот на Бразил има неговиот поранешен клуб, шампионот на Италија, Милан. Потпретседателот на "росонерите", Адријано Галијани, со 100% сигурност потврди дека Кака нема да се врати во Милано. - Со 100% сигурност потврдувам дека Кака нема да направи кам-бек. Крај на оваа шпекулација. Милан не може да си дозволи фудбалер кој има годишна плата од 10 мил. евра, изјави Галијани
| | веќе видена | слични
2 копии

Реал Мадрид ја одби понудата вредна 30 милиони евра од Интер за Кака, и им порача на заинтерсираните дека нема да ја продадат бразилската ѕвезда за поналку од 40 милиони евра, пренесуваат шпанските медиуми. „Иако на него губиме пари, нема да го продадеме, ќе го задржиме“, наводно заклучиле од Реал. Кака ги чини Мадридѓани 10 милиони евра годишно, а пред две години на Милан му беа испалтени 67 милиони евра. Челзи и Манчестер Сити ја следат ситуацијата и сигурно имаат економска моќ да ги испочитуваат барањата на Реал. Проблем би можела да биде платата на Кака, а тој нема намера да заработува помалку во споредба со неговите примања на „Сантјаго Бернабеу“.
| | веќе видена | слични

„Кралскиот“ клуб му порача на Интер дека доколку сака да го купи Бразилецот ќе мора да плати 40 милиони. Шпанските медиуми пренесуваат дека Реал Мадрид ја одбил понудата на Интер во висина од 30 милиони евра за услугите на Кака. Раководството на „кралскиот“ клуб порача дека доколку италијанскиот тим сака да го купи Бразилецот, тогаш ќе мора да плати 40 милиони евра. - Ако губиме пари со неговата продажба, тогаш подобро да го задржиме , изјавиле од Реал Мадрид. Бразилскиот играч за врска на годишно ниво ги чини „мадриѓаните“ 10 милиони евра, а пред две години дојде од Милан за сума од 67 милиони евра. Челзи и Манчестер Сити ја следат целата ситуација и секако тие се клубовите кои можат да си дозволат да платат 40 милиони евра.
| | веќе видена | слични

„Ако на него загубиме пари, нема да го продадеме, ќе го задржиме“, наводно изјавиле од Реал. Кака ги чини Мадридѓани 10 милиони евра годишно, а пред две години на Милан му беа испалтени 67 милиони евра. Челси и Манчестер Сити ја следат ситуацијата и сигурно имаат економска моќ да ги испочитуваат барањата на Реал. Проблем би можела да биде платата на Кака, а тој нема намера да заработува помалку во споредба со неговите примања на „Сантјаго Бернабеу“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанските медиуми пренесоа дека Реал Мадрид ја одбил понудата на Интер од 30 милиони евра за Рикардо Кака, а управата на "кралскиот клуб" на сите заинтересирани странки им порачала дека Бразилецот нема да замине за сума под 40 милиони. ''Ако на него загубиме пари, нема да го продадеме, ќе го задржиме'' - наводно рекле од Реал. Кака ги чини Мадридѓани 10 милиони евра годишно, а пред две години на Милан му беа испалтени 67 милиони евра. Челзи и Манчестер Сити ја следат ситуацијата и сигурно имаат економска моќ да ги испочитуваат барањата на Реал. Проблем би можела да биде платата на Кака, а тој нема намера да заработува помалку во споредба со неговите примања на ''Сантјаго Бернабеу''.
| | веќе видена | слични

Интер ја испрати првата понуда за купување на бразилскиот играч од средниот ред на Реал Мадрид, Рикардо Кака, а за да обезбеди пари за трансфер подготвен е да го продаде холандскиот репрезентативец Весли Снајдер во Манчестер јунајтед. За фудбалерот за кого “кралскиот клуб” во 2009 година на Милан му плати 67 милиони евра, “нероаѕурите” понудија 30 милиони евра. Бразилецот сака да остане на “Сантијаго Бернабеу”, но за него се заинтересирани и Манчестер сити и Челзи, поради што е меѓу првите од кои Реал сака да се ослободи во овој преоден рок. Се очекува мадридскиот клуб да ја одбие првата понуда на Интер, бидејќи е за 10 милиони евра пониска од сумата за која би се разделил со Кака. Од тие причини, претседателот на италијанскиот клуб, Масимо Морати му порача на Весли Снајдер дека може да ги почне преговорите со Манчестер јунајтед или со Челзи. Холандскиот офанзивен играч од средниот ред може да се пресели на “Олд Трафорд” за сума од 40 милиони евра, колку што би требало да изнесува отштетата за Реал за Кака.
| | веќе видена | слични

Раководството на Интер сака да го купи бразилскиот халф на Реал Мадрид Рикардо Кака, пишува мадридскиот весник Марка. "Нероазурите" наводно подготвиле 30 милиони евра, што е за 10 милиони помалку од сумата која ја одредија од Реал за трансфер на 29-годишниот фудбалер. Шефовите на "белите" би му дозволиле трансфер на поранешниот најдобар играч на светот пред се поради големата плата која му ја даваат, десет милиони евра годишно, а има договор уште четири години. Бидејќи не игра стандардно, понудата на Интер би можела да ги заинтересира. Сепак, мадриѓани сигурно ќе се обидат да извлечат повеќе пари за него бидејќи во 2009 година за него платија на Милан 67 милиони евра. Како потсетување Интер и минатата година сериозно се интересираше за Кака, меѓутоа тогаш работите се изјаловија и до трансфер не дојде. Покрај "нероазурите" за "осумката" на Реал се интересираат Милан, Челзи, Манчестер Сити, Сао Паоло и Коринтијанс.
| | веќе видена | слични

Италијанските медиуми и понатаму се убедени дека репрезентативецот на Бразил и фудбалер на Реал (М), Рикардо Кака во летниот преоден рок ќе биде продаден на калчо гигантот Интер. Приказната за одличниот фудбалер за врска, кој цели шест сезони го носеше дресот на градскиот ривал на "нероазурите", Милан, е надополнета и со информацијата дека трансферот ќе биде реализиран само ако Интер испрати понуда не помала од 30 мил. евра. Освен опцијата да биде откупен договор на се почесто повредениот фудбалер има и друга опција, но таа ќе стане реалност само ако во обратна насока се пресели миленикот на актуелниот предводник на "кралскиот клуб", Жозе Мурињо, Даглас Маикон. Дека се мали шансите за да се реализира размената на фудбалери, потврди и агентот на Маикон, Роберто Календа. - Според мене, на теорија се сведени шансите за размена на Маикон со Кака. Тешко дека ќе се реализира тоа. Мислам дека станува збор за нешто невозможно. Интер веќе има проблеми со иднината на Весли Снајдер. Маикон има одличен договор со Интер ...
| | веќе видена | слични

Калчолигшот Интер понуди 30 милиони евра за услугите на брзилскиот плејмејкер Кака. Бразилецот кој најдoбрите моменти во својата кариера ги доживеа во соседот Милан има договор со Реал Мадрид до 2015 година. При трансферот на Кака во Мадрид, “кралевите“ платија 67 милиони евра, така што сумата која ја понудија “нероазурите“ е двојно помала и тешко дека ќе биде прифатена. Исто така Реал очекува понуди од Челзи, Манчестер Сити, Сао Паоло и Коринтијанс.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 80 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 79 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер даде конкретна понуда за Кака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: