Интер без Самуел и Ранокиа

Одбрамбените фудбалери на Интер Валтер Самуел и Андреа Ранокиа поради повреда нема да играат во четврток против Партизан. Интер и Партизан играат во четврток во Белград, натпревар од четвртото коло во Групата ”H” на Лига Европа. Според лекарските прегледи кои беа објави вчера е утврдено дека Аргентинецот Самуел ги истегнал препоните, а додека репрезентативецот на Италија го истегнал мускулот во потколеницата. А се очекува дека ќе биде околу три недела надвор од теренот. Клубот од Милан моментално се наоѓа прв на табелата со седум бодови, колку што има и рускиот Рубин, но полоша гол-разлика. Трет е Нефтчи со еден бод, а црно-белите се последни на табелата исто така поради лоша гол-разлика.
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 216 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интер без Самуел и Ранокиа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: