Институтот за јавно здравје стана регионален здравствен развоен центар

Институтот за јавно здравје стана регионален здравствен развоен центар за зајакнување на јавно здравствените услуги за Југоисточна Европа. Одлуката беше донесена на состанокот на здравствената мрежа на земјите од Југоисточна Европа. Со ова институтот ќе ги нуди хуманите и лабораториски капацитети за да може да одговори на потребите на новата меѓународна улога која го очекува во наредниот период, а за што се подготвуваше во изминатите две години.
| | веќе видена | слични

Останато

Скопски Аеродром од синоќа е во центарот на вниманието, откако жителите на зграда во „Скопјанка“ беа евакуирани поради неподонослива миризба. Вистинска драма ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институтот за јавно здравје стана регионален здравствен развоен центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: