Институтот за јавно здравје стана регионален здравствен развоен центар

Институтот за јавно здравје стана регионален здравствен развоен центар за зајакнување на јавно здравствените услуги за Југоисточна Европа. Одлуката беше донесена на состанокот на здравствената мрежа на земјите од Југоисточна Европа. Со ова институтот ќе ги нуди хуманите и лабораториски капацитети за да може да одговори на потребите на новата меѓународна улога која го очекува во наредниот период, а за што се подготвуваше во изминатите две години.
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институтот за јавно здравје стана регионален здравствен развоен центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: