Институтот за духовно и културно наследство на Албанците потпиша соработка со „Вардар филм Македонија“

2 копии

Институтот за духовно и културно наследство на Албанците – Скопје (ИДНКА) потпиша меморандум за соработка со Националната Установа „Вардар филм Македонија“. ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе продолжи да постапува според препораките на УНЕСКО за зачувување на загрозениот статус на светско наследство на Охридскиот регион, но повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија вчера ја усвои информацијата за постапување по препораките на УНЕСКО и одлучи да продолжи со исполнувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 11. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Македонската Влада, на денешната 139-та седница ја усвои информацијата за постапување по препораките на УНЕСКО и одлучи да ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница одлучи да постапи по препораките на УНЕСКО, за да се зачува статусот Светско наследство на Природното и културното наследство на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на денешната седница ја усвои информацијата за постапување по препораките на УНЕСКО и одлучи да продолжи со исполнувањето на релевантните препораки и ...
| | веќе видена | слични

„Фактор“ за своите читатели долови важен момент што остана незабележан: македонската ракомента гордост „Вардар“ стана европски првак и направи преседан што го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот од 5-8 јуни 2019, во Сетек ќе важи промотивната акција “СЕТЕК ДЕНОВИ – МНОГУ ТЕХНИКА ЗА МАЛКУ ПАРИ” каде потрошувачите ќе може да купат ИТ, аудио, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

Повеќе места во државата попладнево беа зафатени од невреме со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Град имаше во светиниколското, кратковското, ...
сите 171 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 182 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Иранската атомска агенција денеска потврди дека земјата набргу ќе го надмине лимитот за своите резерви од ураниум утврден во неуспешниот нуклеарен договор ...
сите 153 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 143 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Институтот за духовно и културно наследство на Албанците потпиша соработка со „Вардар филм Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: