Instagram има нови алатки против злоставување

2 копии
5 копии

„Инстаграм“ верува дека новата алатка за заштита од булингот, која ги поттикнува корисниците да застанат и уште еднаш да размислат за она што го пишуваат, може ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време кога речиси целиот свет секојдневно „виси“ на социјалните мрежи, неизбежно е и препукувањето преку коментари. Инстаграм е првата социјална мрежа која ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на Instagram, Адам Мосери, изјави дека компанијата ќе преземе чекори за спречување онлајн навреди и закани. Социјалната мрежа, што е во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Токму ВМРО-ДПМНЕ беше партијата во чие владеење се дозволи илегалните градби во заштитениот појас на Охрид и охридскиот регион да бидат легализирани и тоа за ...
сите 106 | | | веќе видена

Пресот на обвинителката Ленче Ристоска беше нималку грациозен, а уште помалку доследен во споредба со славните прес-конференции каде театрално ги изведуваа и ...
сите 263 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 170 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Instagram има нови алатки против злоставување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: