Инспиративна приказна: Најгласниот шепот на универзумот

Инспирацијата е една од главните движечки сили на човештвото. Без разлика дали станува збор за сликар, композитор или сметководител, сите ние бараме некој којшто ќе нѐ сака, разбира или инспирира. Артистот Џозеф Ли во обид да допре до туѓите соништа одлучил да ја сподели својата цртана приказна „The Loudest Whisper in The Universe“. „The Loudest Whisper in The Universe“ е кратка цртана приказна за една осамена девојка чија песна никој не може да ја слушне, се до оној момент додека таа не научи да слуша. Преку овие цртежи, авторот се обидува да ја пренесе својата порака, а тоа е: „Одговорите коишто ги бараме најчесто ги чуваме во себеси.“ Како изгледа неговата инспиративна мини-сликовница погледнете во продолжение.
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 153 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспиративна приказна: Најгласниот шепот на универзумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: