Инспектор Илиевски: сакаат да ме замолчат за случаите на Адеми и Нухиу


Со образложение дека се прекршени законските овластувања и злоупотребена службената положба – Државниот просветен инспекторат покрена дисциплинска постапка ...
| | веќе видена | слични

Вишиот просветен инспекторат покрена дисциплинска постапка за инспекторот Ѓорѓи Илиевски, кој пред неколку месеци, по извршената контрола во Тетовскиот ...
| | веќе видена | слични

Просветниот инспектор за високо образование, Ѓорѓи Илиевски, кој откри дека министерот за образование и наука Арбер Адеми незаконски е избран во ...
| | веќе видена | слични

Покрената е дисциплинска постапка против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој откри во јавноста дека владините функционери Арбер Адеми, Агим Нухиу и Сафет ...
| | веќе видена | слични

Според Илиевски, на овој начин се прикриваат незаконски стекнати звања и преку институциите се обидуваат него да го замолчат. -За да излезам во јавност треба ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија и македонскиот народ со неверување ја слушаат одлуката на Државниот просветен инспоекторат да покрене постапка за одговорност против ...
| | веќе видена | слични

Против просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски беше поднесена дисциплинска постапка од страна на Државниот просветен инспекторат. Илиевски на 19 јули треба да се ...
| | веќе видена | слични

Следниот петок на 18 јули, просветниот инспектор, Ѓорѓи Илијевски, треба да се појави пред дисциплинска комисија во Државниот просветен инспекторат откако во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОЈО има нови сознанија за уцени на лица кои биле мета на осомничените во случајот Рекет вели во интнервју за Дојче веле обвинителката Вилма Русковска. Медиумот ...
сите 593 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 43 | | | веќе видена

Ефикасното слабеење со силиконски прстен на желудникот е оперативен зафат кој последните години е светски тренд. На овој зафат – gastric banding – кој ефикасно ...
сите 137 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ успеа да триумфира на Вимблдон и на тој начин да ја подигне 16. грен слем титула во својата кариера по што односно стана актуелно прашањето дали ...
сите 244 | | | веќе видена

Илјадници луѓе во грчката престолнина Атина панично истрчаа на улиците по силниот земјотрес од 5.1 степен. Според ЕРТ, противпожарната служба спасила околу ...
сите 188 | | | веќе видена

Иран во четвртокот понуди да го ратификува документот што пропишува поинтензивни инспекции на нивната нуклеарна програма ако САД ги укинат економските санкции, ...
сите 180 | | | веќе видена

Декларацијата за бескомпромисна борба против криминалот и корупцијата, која вчера едногласно ја усвои Централниот одбор на СДСМ во проширен состав е бланко ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспектор Илиевски: сакаат да ме замолчат за случаите на Адеми и Нухиу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: