Наместо на плажа, децата со посебни потреби повторно ќе кампуваат пред Собрание

5 копии

Иницијативата „Пет до дванаесет“ и родителите на деца со посебни потреби од денеска ќе кампуваат пред Собранието на Република Македонија од каде ќе ги повторат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сузана Стојановска, член на Координативното тело на Иницијативата изјави дека за време на кампот ќе се одржат и работилници за родители на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игнорирани од новата влада, родителите на деца со посебни потреби најавуваат протести пред Собранието и подигнување на камп Иницијативата „Пет до дванаесет“. И ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската инцијатива „5 до 12“ повторно со шатори ќе кампува пред Собранието во обид да ги натера пратениците да ги решат проблемите на децата со посебни ...
| | веќе видена | слични

Децата со посебни потреби заедно со нивните родители од денеска во наредните три дена ќе кампуваат пред Собранието со цел нивните проблеми да станат видливи за ...
| | веќе видена | слични

Не е никаква тајна дека повеќето пејачки од балканската естрада не завршиле некакво формално образование, но новинарите дојдоа до сведителството на Стоја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо на плажа, децата со посебни потреби повторно ќе кампуваат пред Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: