Ахмети: Не постои план „Б“ за Албанците, НАТО не е само воено средство, вели Робе

Референдумот нема шанси да не успее. Ова е ставот лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Поранешниот член на германскиот Бундестаг, Рајнхолд Робе е оптимист за членството ...
| | веќе видена | слични

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 188 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Не постои план „Б“ за Албанците, НАТО не е само воено средство, вели Робе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: