За жедни крави во Швајцарија водата стигнува со хеликоптери

3 копии
2 копии

Сушата, која веќе неколку недели опфаќа многу области во Германија, досега предизвикала штета од повеќе од една милијарда евра. Износот на загубите во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сушата што од пред неколку недели зафати неколку реони на Германија му нанесе штети на германското земјоделство од на една милијарда евра, јави ДПА. Во ...
| | веќе видена | слични

Во материјалите подготвени за средбата закажана за в понеделник на претставници на федералната и покраинските власти посветена на проблемите во земјоделскиот ...
| | веќе видена | слични

Швајцарија вклучи воени хеликоптери во акцијата за снабдување на швајцарските сточари во планинските предели со вонредни залихи вода, каде илјадници крави ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 249 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 354 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 89 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За жедни крави во Швајцарија водата стигнува со хеликоптери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: