Инфлацијата во Канада се забави повеќе од очекуваното


2 копии
7 копии
2 копии
8 копии

Економската состојба на фирмите во преработувачката индустрија во март во однос на февруари годинава е понеповолна, а е поповолна споредено со март лани, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прес конференција, Драган Тевдовски, претседател на Комисијата за економија на СДСМ Почитувани граѓани, Потребна е итна деблокада на демократските процеси, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во Канада се забави повеќе од очекуваното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: