Тој е индискиот Свети Никола,им ги плаќа свадбите на сиромашните девојки!

Бизнисмен од Индија ја плати организацијата на венчавање на 251-на девојка од сиромашните средини.На Бадник.Масовната венчавка се случи во градот Сурату во државата Гуџарату во западниот дел од Индија.Беа венчани двојки од хиндуистичка, муслиманска и христијанска вероисповед. Бизнисменот, кој инаку се занимава со продажба на недвижнини,со години организира масовни венчавки за девојки кои, на пример, го изгубиле татко си и не можат да ја платат својата свадба. Од 2012 досега, вкупно 969 двојки стапиле во брак благодарение на овој добротвор.
| | веќе видена | слични

Бизнисмен од Индија ја плати организацијата на венчавање на 251 жена од сиромашните средини. И, сето тоа токму на Бадник. Махеш Савани масовната венчавка ја организираше во градот Сурату во државата Гуџарату во задпадниот дел од Индија, а свеченоста опфати двојки од хиндуистичка, муслиманска и христијанска вероисповед. Бизнисменот кој инаку се занимава со продажба на недвижнини, веќе со години организира такви масовни венчавки за девојки кои, на пример, го изгубиле татко си и не можат да ја платат својата свадба. Од 2012. досега, вкупно 969 двојки стапиле во брак благодарение на овој добротвор.
| | веќе видена | слични

Милионерот Махеш Савани венчавките ги организирал во градот Сурат, за девојки хиндуисти, но и за девојки од муслиманско и христијанско малцинство.   Тој години наназад плаќа венчавки за девојките кои ги изгубиле своите татковци и кои не можат да го платат трошокот за венчавката. Од 2012-та година, савани им помогнал на 969 девојки да се омажат. Имам два сина, но немам ќерка, иако отсекогаш посакував.. Сите овие девојки ми се како ќерки, изјавил милионерот прашан зошто се одлучил на ваквиот начин на помош.
| | веќе видена | слични

Останато

Силно невреме го зафати вчера регионот, а беснееше и во Македонија.Врнеше и грмеше во повеќе градови, а поплави имаше во Скопје, во Кисела Вода, особено кај ...
сите 248 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 185 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 94 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 17 | | | веќе видена

Силно невреме во моментов го за зафати Скопје.Според нашите информации во делови од Скопје во моментов врне дожд, проследено со силен ветер и грмежи.Невремето ...
сите 109 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје.Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тој е индискиот Свети Никола,им ги плаќа свадбите на сиромашните девојки!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: