Индиски авион полн со патници итно слета па му експлодира гумата


Исчезнувањето на боингот „Малезија ерлајнз“ на летот MH370 во март 2014 година, е една од најголемите мистерии во историјата на американските несреќи. Авионот ...
| | веќе видена | слични

“Добра ноќ. Малезијан 370”, биле последните зборови на капетанот на летот MH370 кој исчезна на 8-ми март 2014 година. Авионот полетал од Куала Лумпур кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На летот Приштина – Базел, десет лица беа повредени поради силни турбуленции. На видеото кое го објави Скај Њуз се гледа како стјуардеса се удира во плафонот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Десет лица биле повредени откако авион од типот „Боинг” од АКЛ Ерлејнс, кој патувал од Приштина кон Базел, Швајцарија имал големи турбуленции, кои траеле од 20 ...
| | веќе видена | слични

Патниците во авион на бугарска авиокомпанија скокале од седиштата поради силни турбуленции сè до плафонот, и еден врз друг. Десетмина се повредени. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Силни турбуленции, вриштење кај патниците, страв, багажот паѓа врз патниците, повредени, се само дел од случувањата за време на летот Приштина – Базел. На ...
| | веќе видена | слични

Авионот во кој се наоѓале 121 патник, слетал во 20:07 часот и 10 лица веднаш биле однесени во градската болница во Базел. Десет лица биле повредени откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 346 | | | веќе видена

Владината одлука од вчерашната 57-ма седница за враќање на работа од 1 јуни не важи за хронично болните и за родителите кои имаат деца на возраст до 10 години, ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 378 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 234 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индиски авион полн со патници итно слета па му експлодира гумата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: