Во Индија првпат организиран ЛГБТ саем за вработување

3 копии
3 копии

Хомoсексуалната активистка Маша Гасен, пред јавноста ги претстави плановите, реалната бopба за воведување на истополови бракови.Гасен е новинарка, руска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На до сега најголемата Парада на гордоста се собраа припадниците на ЛГБТ заедницата од САД , Австралија и од повеќето европски земји. Причината за масовноста е ...
| | веќе видена | слични

Додека Лондон се подготвува за Парадата на гордоста овој викенд, се зголемува бројот на компании кои ја искажуваат својата поддршка на лицата од ЛГБТ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Азманов кој се занимава со градежен бизнис и пред ТВ камерите остана на своето тврдење дека е рекетиран од сопственикот на 1ТВ Бојан Јовановски, и дека ...
сите 600 | | | веќе видена

Екс пратеничката на СДСМ, Софија Куновска, се приклучи на критиките кои следат откако премиерот вчера соопшти дека со бранот разрешувања ќе биде опфатена и ...
сите 107 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 92 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на Европската комија, Урсула фон дер Лајен побара земјите од ЕУ да и предложат по двајца кандидати за еврокомесар – жена и маж, ...
сите 199 | | | веќе видена

Сцена: Водителката од ТВ Пинк, после епското финале на овогодинешното издание на Вимблдон, во кое рекетите ги вкрстија Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, а кој го ...
сите 236 | | | веќе видена

Дали Владата и локалната власт во Охрид се способни во определениот дополнителен рок да го исполнат ветувањето и да ги реализираат клучните препораки на ...
сите 56 | | | веќе видена

Лидерската средба закажана за утре најверојатно ќе се одржи во отсуство на лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Премиерот ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Индија првпат организиран ЛГБТ саем за вработување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: