Индија за десет години извлекла 271 милион луѓе од сиромаштија

5 копии

Останато

Институциите се политички притиснати и парализирани. Ниту имаат капацитет, ниту имаат храброст, ниту пак волја за да го истражуваат криминалот на власта, ...
сите 463 | | | веќе видена

Веста дека завчера, во време кога беше приведeeна Катица Јанева, починaaла нејзината мајка Здравка Делиџакова, јавноста ја дочека со изненадување. Жената ...
сите 107 | | | веќе видена

Сепак, нема да бидат поштедени и други фирми, како и физички лица, кои биле во некаква врска со Боки и неговиот Сојуз. Неофицијално, инспектори од Управата ...
сите 53 | | | веќе видена

Францускиот претседател, Емануел Макрон денеска ќе има средби со претставници на граѓанското општество, во пресрет на отворањето на Г7. Неколку невладини ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија за десет години извлекла 271 милион луѓе од сиромаштија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: