(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ГРЦИЈА: На „скопјанецот“ Димитров му порача дека „Македонија е грчка“


9 копии

Инцидент имаше денеска во грчкиот парламент, при средбата на министерот за надворешни работи, Никола Димитров со Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, ...
| | веќе видена | слични

Димитров се огласи на Фејсбук по средбата со Вуцис. - Средба со претседателот на Парламентот во Атина, Никос Вуцис. Зборувавме за иднината, за формирање групи ...
| | веќе видена | слични

За време на денешната средба на министерот за надворешни работи, Никола Димитров со шефот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, беше спречен инцидент предизвикан ...
| | веќе видена | слични

Преспанскиот Договор беше вистинскиот потег за добрососедство и соработка. Ова е пораката што денеска ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент Никос ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на парламентот, Николаос ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Договорот од Преспа го отвори патот кон пријателство, сојузништво и сработка во сите области, пат по кој веќе чекорат двете соседни земји, е пораката што ја ...
| | веќе видена | слични

На првиот ден од својата работна посета на Атина, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, оствари средба со претседателот на Парламентот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии
3 копии

За двете најголеми грчки општини, Атина и Солун, во пресрет на локалните избори во мај, грчкиот весник „Етнос" ги објавува тајните истражувања на јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО ГРЦИЈА: На „скопјанецот“ Димитров му порача дека „Македонија е грчка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: