Вуцис – Димитров : Преспанскиот договор беше вистинскиот потег за добрососедство


Преспанскиот Договор беше вистинскиот потег за добрососедство и соработка. Ова е пораката што денеска ја испратија Претседателот на грчкиот Парламент Никос ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Парламентот на Грција, Никос Вуцис е оптимист дека грчкиот народ со текот на времето ќе ја сфати корисноста на Договорот од Преспа. Во ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за првата програма на грчкото државно радио, Вуцис се осврна и на решението меѓу двете земји, јави дописничката на МИА од Атина. -Многу сум ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Процесот на преговори со решението е знак на самодовербата на двете земји и двата народи, победа на надежта над другите емоции и победа на лидерството над ...
| | веќе видена | слични

На покана на поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска учествуваше на меѓународната ...
| | веќе видена | слични

На покана на поранешниот министер за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, денес, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата се одржа  по повод одбележување на дваесет годишнина од основањето на одделот за меѓународни и европски студии на Универзитетот во Пиреас.На ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев во вторник ќе претседава со годинашниот состанок на Советот за стабилизација и асоцијација во Брисел. Копретседавач на состанок ќе биде високата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во грчкиот парламент имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Управата за јавни приходи најави кривични пријави против три правни субјекти кои директно или индиректно се поврзани со првообвинетиот во „Рекет“ Бојан ...
сите 375 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 321 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вуцис – Димитров : Преспанскиот договор беше вистинскиот потег за добрососедство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: