И Скопјанецот нека чуе: Македонија е грчка


5 копии
8 копии

Претседателот на Парламентот на Грција, Никос Вуцис е оптимист дека грчкиот народ со текот на времето ќе ја сфати корисноста на Договорот од Преспа. Во ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за првата програма на грчкото државно радио, Вуцис се осврна и на решението меѓу двете земји, јави дописничката на МИА од Атина. -Многу сум ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Процесот на преговори со решението е знак на самодовербата на двете земји и двата народи, победа на надежта над другите емоции и победа на лидерството над ...
| | веќе видена | слични

На покана на поранешниот шеф на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, министерот за надворешни работи, Никола Димитров денеска учествуваше на меѓународната ...
| | веќе видена | слични

На покана на поранешниот министер за надворешни работи на Република Грција, Никос Коѕијас, денес, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата се одржа  по повод одбележување на дваесет годишнина од основањето на одделот за меѓународни и европски студии на Универзитетот во Пиреас.На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на Европската Унија се разотидоа околу два часот изутринава по долга вечер преговори за проширувањето, но без договор и без заклучоци ни за Скопје ни ...
сите 1335 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама зборуваше во Брисел за жешката тема овие денови, односно за отворањето на преговорите за Албанија и Македонија со Европската унија. ...
сите 253 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 133 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 337 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Скопјанецот нека чуе: Македонија е грчка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: