Хорор во Скопје: Жена тепана и силувана од сопругот

7 копии

С.T.(43) од Скопје вчера околу 10:35 часот пријавила дека во неколку наврати претходниот и овој месец била физички малтретирана од страна на сопругот И.T.(46) и притоа се здобила со тешки телесни повреди. -Исто така, посочила дека при едно малтретирање била и силувана од негова страна. Оштетената напоменала дека И.T. секојдневно физички и психички ја малтретирал, за што во неколку наврати пријавувала поплаки и малтретирање, информираат од полицијата. Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
4 копии

Шестмина родители во полициската станица во Гази Баба вчера пријавиле дека две лица – едното вработено како психолог во ЈУ „Ранка Милановиќ“, а другото како возач на комбе ги малтретирале нивните малолетни деца на возраст од четири до 14 години додека ги превезувале до Домот за ресоцијализација и интеграција. Родителите пријавиле дека на децата им биле нанесени видливи повреди односно црвенило, модринки и гребнатини. Како што информираат од МВР, полициски службеници излегле на местото на настанот, а за ситуацијата бил известен и Јавен обвинител и се постапило по неговите насоки. Меѓутоа, вчера навечер во врска со истиот настан, во полициската станица во Гази Баба Р.П. (39), вработена како психолог во ЈУ „Ранка Милановиќ“, пријавила дека претпладнето околу 11:30 часот во кругот на установата дошло до нарушување на јавниот ред и мир, односно од страна на двајца родители сместени во установата како згрижени семејства таа била малтретирана, омаловажувана, и навредувана поради тоа што тие биле незадоволни од Р.П. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

85-годишна жена била нападната во нејзиниот дом во Кавадарци. Според полицијата, вчера во ПС-Кавадарци, П.Д. (85) пријавила дека непознато маскирано лице, вооружено со пиштол, влегло преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнал. Тој ја удрил неколку пати во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Извор:Точка
| | веќе видена | слични
9 копии

Вчеравечер во 20.50 часот во битолската полиција, С.С. (47) од Битола го пријавила исчезнувањето на нејзината ќерка. С.С. пријавила дека на 18 декември околу 16 часот од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 22-годишна ќерка Ј.С.. Полицијата преземаат мерки за пронаоѓање на девојката.
| | веќе видена | слични
5 копии

Вистинска драма се одвивала во 18 часот синоќа во Кавадарци, кога жена била нападната и ограбена во својот дом. Полицијата информира дека во полициска станица сејавила 85-годишната П.Д. и пријавила дека непознато маскирано лице, вооружено со пиштол, влегло преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнало, удирајќи ја неколку пати во пределот на вратот. Од вратот крадецот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Непознато маскирано лице вооружено со пиштол влегло во домот на П.Д. (85) преку незаклучната влезна врата и физички ја нападнал.Тој неколку пати ја удрил жената во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 18 часот во кавадаречката полиција, П.Д. (85) пријавила дека додека била во својот дом била нападната од непознато маскирано лице вооружено со пиштол.Според пријавата вооружениот разбојник влегол преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнал П.Д. удирајќи ја неколку пати во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот.Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од МВР.
| | веќе видена | слични

Пред два дена во полициска станица во 20 часот и 50 минути се јавила 47-годишната С.С. од Битола и пријавила дека исчезнала нејзината ќерка. Според пријавата, 22-годишната Ј.С. во 16 часот дента, се оддалечила од домот во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на младата девојка.
| | веќе видена | слични

Во вторникот во 18 часот во ПС-Кавадарци, П.Д. (85) пријавила дека непознато маскирано лице, вооружено со пиштол, влегло преку незаклучената влезна врата во станот и физички ја нападнал пријавителката удирајќи ја неколку пати во пределот на вратот, по што од вратот и го одзел златното ланче и го напуштил местото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
13 копии

На 15.12.2017 година во 16.15 часот во полициска станица во Скопје, четириесетгодишна жена од скопско село пријавила дека 17-годишник во повеќе наврати вршел полово дејствие врз нејзиниот 10-годишен син. Во врска со истиот настан, во истата полициска станица, во 21.40 часот, четириесетиосумгодишна жена од Скопје пријавила дека истиот 17-годишник, во периодот од август до пред […]
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 320 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пејачот Шабан Шаулиќ ќе биде закопан во петок, на 22-ри февруари, во алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, пренесуваат српските медиуми. ...
сите 196 | | | веќе видена

Состојбата со безбедноста во сообраќајот е катастрофална. Граѓаните секојдневно гинат додека на Спасовски и Заев прв приоритет им е доделувањето на ...
сите 208 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 107 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хорор во Скопје: Жена тепана и силувана од сопругот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: