Имран Кан: од крикет легенда до иден премиер на Пакистан

2 копии

65-годишната поранешна меѓународна крикет-ѕвезда Имран Кан има силни шанси да стане следниот премиер на Пакистан по изборите на 25-ти јули. Тој од животот како ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица. ...
сите 161 | | | веќе видена

Дигитални мерачи на брзина ќе бидат поставени во близината на пет средни училишта во Скопје. Овие инструменти постојано ќе ја детектираат брзината со која ...
сите 138 | | | веќе видена

Охрид, 20. септември 2018 (ИНПРЕС) – На Граничниот премин на аеродромот „Свети Апостол Павле“ во Охрид, вчера, после 17:00 часот, за излез од Република ...
сите 90 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека поддржува наоѓање решение со кое ќе се овозможи пензионерите без дополнителни приходи да немаат ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имран Кан: од крикет легенда до иден премиер на Пакистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: