Империјата го возвраќа ударот :: Дизел или бензин, прашањето е сега

Дизел или бензин, прашањето е сега А одговорот е соломонски - ни едното, ни другото, туку струјата! Објавено на 6 декември 2018 година Дизелгејт аферата добро ...
| | веќе видена | слични

Фолксваген во 2026 ќе ја произведе последната генерација на возила со мотори со внатрешно согорување, објави главниот стратег на германскиот автомобилски ...
| | веќе видена | слични

Амбициите за развивање и насочување кон целосно електричните возила е се поголем тренд кај производителите денес, особено со зголемувањето на рестрикциите кон ...
| | веќе видена | слични

„Фолксваген“ во 2026 година ќе ја произведе последната генерација на мотори со внатрешно согорување со брендот „VW“, изјави главниот стратег на компанијата, ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија Volkswagen најави дека и понатаму продолжува со исфрлањето на моторите со внатрешно согорување од нивната гама на возила. Денеска од ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада најави субвенции на електричните возила, кои ќе достигнат и до 5000 евра. Мерката, која всушност е копија на европските, се воведува како ...
| | веќе видена | слични

Големите произведувачи на електрични автомобили, вклучувајќи ги „Тесла“, но и компаниите како „Фолксваген“, „БМВ“ и „Форд“, испраќаат десетици различни ...
| | веќе видена | слични

Германскиот министер за економија ги повика германските производители на автомобили да земат пример од американската компанија Тесла кога е во прашање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владината делагација предводена од премиерот Зоран Заев утре нема да биде во можност да присуствува на настанот за отворање на делница од автопатот во ...
сите 145 | | | веќе видена

Низ целата територија на земјава сообраќајот се одвива по влажни коловози. Намалена видливост од 20 до 50 метри поради магла има на патните правци Крак-Маврово ...
сите 390 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 133 | | | веќе видена

 Текстот е подготвен но треба да го разгледаат и одобрат партиските органи и правните експерти. Од собраниската подгрупа за помирување засега нема информација ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Империјата го возвраќа ударот :: Дизел или бензин, прашањето е сега

Од:
До кого (е-маил):
Порака: