Продеканот на ФМУ Васо Ристов е нов генерален директор на МОБ

По една година и два в.д директори, Илија Рајковски и Ќазим Асотиќ, Министерството за култура деновиве го назначи музичарот и професор Васо Ристов за генерален ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Охрид, 9. август 2018 (ИНПРЕС) – По спроведениот конкурс, миинистерот за култура, Асаф Адеми ја именува Гордана Змејкоска за директор на НУ Библиотека „Григор ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Останато

Охрид, 18. декември 2018 (ИНПРЕС) – Семејството на прерано починатиот градоначалник на Охрид Јован Стојаноски, до сите граѓани на Охрид, упати зборови на ...
сите 220 | | | веќе видена

„Анти НАТО Мицкоски денеска потврди дека е дел од оние што сакаат да го поткопаат Доворот од Преспа, да ги закочат ЕУ и НАТО интеграциите на Македонија.Толку ...
сите 326 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 190 | | | веќе видена

Ќе ги добијат ли парите здравствените работници од симболичното како што велат од Синдикатот на Клинички центар покачувањето на платите или во иднина ќе се ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продеканот на ФМУ Васо Ристов е нов генерален директор на МОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: