Кога самиот себеси не си веруваш: Резервирал момчешка вечер на Ибица, но сега мора да игра полуфинале на Вимблдон


Роберто Баутиста Агут е најголемото изненадување на Вимблдон за оваа година. Шпанецот никогаш во кариерата немал успех на тревен терен, па за многумина е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се извинувам однапред што текстот не е посветен на Новак Ѓоковиќ, победникот на историското финале, на најдолготрајното финале на Вимболдон, траеше 4 часа и 57 ...
| | веќе видена | слични

Шампионот на „Вимблдон“, Новак Ѓоковиќ ја изрази својата радост поради неговата победа над Роџер Федерер во финалето по 5 сета, кое беше најдолго во историјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 230 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 78 | | | веќе видена

Корупцијата не познава граници, но истите се користат за прикривање на нелегално стекнатата корист. Поради тоа, неопходна е ефикасна меѓународна соработка за ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога самиот себеси не си веруваш: Резервирал момчешка вечер на Ибица, но сега мора да игра полуфинале на Вимблдон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: