ЌЕ ИМАМЕ ПОДДРШКА: Македонските навивачи во сала, Романците незаинтересирани (ФОТО)


Од Клуж, Марија Ковачева Македонската репрезентација ќе има поддршка од околу 30-тина фанови во „црвено-жолто“ на трибините во „Хориа Демјан“ во Клуж за реванш ...
| | веќе видена | слични

Од Клуж, Марија Ковачева На Романија и е јасно дека е пред елиминација и дека шансите за враќање на големата сцена, односно на едно СП ќе мора да ја бара преку ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонската ракометна репрезентација денес и гостува на Романија во реванш натпреварот од баражот за Светското првенство 2019. Избраниците на селекторот Раул ...
| | веќе видена | слични

За денеска од 17.30 часот е закажан реванш натпреварот од квалификациите за светското првенство во Клуж кој македонската ракометна репрезентација треба да го ...
| | веќе видена | слични

Од Клуж, Марија Ковачева Машката ракометна репрезентација на Македонија денеска го заверува пласманот на Светското првенство во Данска и Германија во јануари ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Стоилов и Мартин Поповски се дел од репрезентацијата на Македонија што попладнево ќе го игра реванш натпреварот против Романија од баражот за СП 2019. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 15. декември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Во крајните западни и источни делови ќе има ...
сите 247 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, упати сочувство до семејството на ненадејно и прерано починатиот градоначалник на Охрид, Јован Стојаноски.„Дозволете ...
сите 97 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена

Париз е под опсадна состојба – од едната страна жолтите елеци, од другата илјадници полицајци со оклопни возила. Демонстрантите се собраа на Шанзелизе за петти ...
сите 156 | | | веќе видена

Определбата за имплементација на Преспанскиот договор во Скопје и во Атина со приближувањето на процесот на уставните измени во Македонија кон нивниот финиш се ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ИМАМЕ ПОДДРШКА: Македонските навивачи во сала, Романците незаинтересирани (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: