Роби Вилијамс гол им ги честита празниците на сите

Англискиот пејач Роби Вилијамс ги израдува своите верни фанови со фотографијата на која е гол. Во текот на оваа година, музичарот Роби Вилијамс имаше многу тешки периоди, како што е мистериозна болест, за која помина 7 дена во интензивна нега. Но, Роби остави сè лошо зад него, и тој одлучи да го поминат Божик во куќата и да се забавува. Во свој стил, тој потполно гол застана пред елката, со голема насмевка на лицето. Роби под оваа секси фотографија напиша хумористична порака со која им честиташе празник: “Среќен Божиќ за секого. Кој сака бакнеж подолу?” [embed]https://www.instagram.com/p/BdIdZ4Snu0r/[/embed]
| | веќе видена | слични

Роби на Инстаграм ноншалантно сподели фотографија на која е сосема гол, а машкоста ја прекрил со дланките. Во позадина се гледа накитена новогодишна елка, а во таа прилика им го честиташе и празникот с зборовите : „Среќен Божиќ на сите. Кој сака бакнеж?“. Жена му дала дел од својата храна на бездомник!Шокот следел кога утредента се видела на ТВ (фото приказна)
| | веќе видена | слични

Карина Гомбје за време на посетата на Њујорк налетала на бездомник кој претура по канта за ѓубре. Му дала остаток од пица. „Тој претураше по кантата, а јас имав храна кај себе. Помислив дека на него ова парче пица повеќе ќе му значи“, објаснила Карина. Трогната од изгледот на човекот кој се хранел од отпадоци, Карина му го понудила остатокот од огромната пица, која нејзиниот сопруг и 15 годишниот син ја нарачале од италијански ресторан. Дијалог: -Што имате во чантата?“, прашал човекот. -Се обидов да му одговорам на англиски, но зборував полу француски“, кажала “Je Suis désolée (Жал ми е), но пицата е изладена!“. -Многу ви благодарам!Господ да ве благослови“, кажал бездомникот. Подоцна забележала дека истиот овој човек стои во редица за супа со уште многу други луѓе за кои исто мислела дека се бездомници. Карина кажала дека била видно потресена додека ги гледала другите како бараат храна низ ѓубрето. Кажала дека би сакала да може повее да помогне! -Ме прави тажна тоа што ние ја фрламе храната, а тие немаат ...
| | веќе видена | слични

Популарниот пејач Роби Вилијамс, кој неодамна имаше здравствени проблеми поради кои откажа концерти, им го честиташе Божик на обожаватели во негов стил – гол. Британецот на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која интимниот дел од телото го крие со дланки, а до која пишува: – Среќен Божик на сите! Кој сака бакнеж? На многу обожаватели неговиот гест им се виде забавен, но има и корисници на Инстаграм, кои му коментираат: „Те молам, облечи се“. Роби неодамна откри дека поминал низ пекол кога лекарите му откриле нешто што личело на крв во мозокот. Седум дена бил под надзор на лекари, но за среќа, било утврдено дека е во добра состојба, па сега одмора. Иако не е прецизирано во каква состојба навистина е сега Роби, неговата сопруга посочила дека тој одлично се чувствува и дека јогата и пилатесот многу му помагаат.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 385 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роби Вилијамс гол им ги честита празниците на сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: