ТОДЕВСКА: Имам докази за местенката, се местело и порано и на Макфест, и на Валандово фест…

2 копии

Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото, изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за ТВ Сител . Таа во врска со полициската акција за измама со телегласањето за Скопскиот фестивал вели дека вакво нешто се случувало и во минатото, и на фестивалот Макфест, на Скопски фестивал, на Валандово фест… Тамара Тодевска годинава го освои второто место на Скопскиот фестивал и награда од 15.000 евра, а Даниел Кајмаковски е добитникот на првата награда од 20.000 и пласман на Евровизија 2015 година во Виена. И тој вчера изјави дека очекува расчистување на овој случај. Според соопштението на МВР групата организирала гласање преку СМС пораки со купени 2.500 СИМ картички и добиени инструкции по три гласа да се даваат за првото место, два гласа за второ место и еден глас за третото место. Со ваквиот начин на измама, групата сметала на освојување на целокупниот награден фонд од 45.000 евра. МВР најави дека ќе проверува ...
| | веќе видена | слични

„Имам докази и ќе ги покажам за да се обелодени вистината!“, тврди Тамара Тодевска, второпласирана на „Скопски фестивал“, по чие завршување се отвори Пандорината кутија со местенки на фестивалите во земјава. „Мене ми е образот чист, а како што реков дека имам докази, имам и ќе ги покажам за да се обелодени вистината. Но, само поради тоа што „некој“ не' прави мајмуни со години наназад. Ова го кажувам и од името на сите мои колеги и соработници. Благодарам на сите оние што ме поддржуваат и разбираат“, напиша Тамара на својот фејсбук-профил, каде уште еднаш ја искажа својата поддршка за Даниел Кајмакоски. „Го поддржувам Даниел и му посакувам многу среќа. Тие што сакале да ме слушнат, ме слушнале. Вие можеби не верувате, но мене ’Евровизија’ не ми е приоритет и не се борев за тоа... Едно ќе ви кажам... Какво срце имате таков ви е животот!“, напиша Тамара, револтирана по муабетите дека му завидува на Даниел и неговата победа.
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од изедувачите на „Скопски фестивал“, Тамара Тодевска во изјава за телевизија Сител рече дека има докази за местењето на „Скопски фестивал“ и побара да се обелодени вистината за криминалот со телефоснкото гласање на фестивалот, за што осомничени се пејачи и продуценти од Македонија. „Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Ако треба јас ќе најдам докази, имам докази“ рече Тодевска и најави дека ќе им објасни на надлежните институции и некои работи што не се знаат и за други фестивали како „Макфест“, „Валандово фест“. „Единствена причина заради која разговарам со вас е тоа што сакам да ја дознаам е вистината, дали сум била загрозена оваа или години наназад на разни фестивали, кога секогаш сум морален победник, и сум била втора.Ова е црна дамка за еден од најреномираните фестивали – Скопскиот фестивал“ изјави Тодевска и најави дека ќе излезе со докази откако ќе се обелодени вистината. Таа рече дека воопшто не е разочарана што го освои второто место и доколку се обелодени дека таа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Eдна од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал е Тамара Tодевска која го освои второто место и 15.000 евра. Тамара доби 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката – вкупно 20 поени. Таа во врска со полициската акција за измама со телегласањето за Скопскиот фестивал вели дека вакво нешто се случувало и во минатото, и на фестивалот „Макфест,“ на „Скопски фестивал“, на „Валандово фест“… - Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото.- Единствена причина заради која разговарам со вас е тоа што сакам да ја дознаам вистината, дали сум била загрозена оваа или години наназад на разни фестивали, кога секогаш сум морален победник, и сум била втора… Ова е црна дамка за еден од најреномираните фестивали – Скопскиот фестивал – изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за „Сител“. Таа изјавила дека има желба оваа криминална група да се казни како што заслужува, и да се обелодени вистината: - Мене ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во врска со полициската акција за измамата со телегласањето за Скопскиот фестивал, се огласи и пејачката Тамара Тодевска, воедно и една од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал. Таа вели дека вакво нешто се случувало и во минатото и на фестивалот Макфест, на Скопски фестивал, на Валандово фест… - Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото – изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за „Сител“. - Единствена причина заради која разговарам со вас е тоа што сакам да ја дознаам вистината, дали сум била загрозена оваа или години наназад на разни фестивали, кога секогаш сум морален победник, и сум била втора… Ова е црна дамка за еден од најреномираните фестивали – Скопскиот фестивал – изјави Тамара. - Таа да ја наречам криминална група би сакала да се казни како што заслужува, и да се обелодени вистината, бидејќи мене вистината ми е најбитна, дали сум била јас лани прва, и дали сум била оштетена па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тамара Тодевска заврши на втората позиција на Скопје Фест со освоени 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката и на крајот замина со 15.000 евра. Во изјава за Сител телевизија таа говореше за полициската акција за измамата со телегласањето за Скопскиот фестивал велејќи дека ова не е прв пат да се случи вакво нешто и дека и во минатото истото се случува на фестивалите Макфест, на Скопски фестивал, на Валандово фест... - Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото - изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за „Сител“. - Единствена причина заради која разговарам со вас е тоа што сакам да ја дознаам вистината, дали сум била загрозена оваа или години наназад на разни фестивали, кога секогаш сум морален победник, и сум била втора... Ова е црна дамка за еден од најреномираните фестивали - Скопскиот фестивал - изјави Тамара. - Таа да ја наречам криминална група би сакала да се казни како што ...
| | веќе видена | слични

Скандалот со групното телефоско гласања на Скопскиот фестивал добива нови размери откако МВР поднесе кривична пријава за четири лица. Сопственик на продукција, пејачи , сопственик на фирмата што го спроведувала телефонското гласање се товарат за злосторничко здружување и компјутерска измама за телевоутингот на скопски фестивал . МВР го прошири списокот , на листата осомничени е и уште еден познат пејач и автор кој бил фатен на дело со купишта сим картици. Постапката привремено е прекината за познат пејач и композитор кој се наоѓа во странство. Тамара Тодевска годинава го освои второто место и вели дека има докази за местенката, не само годинава , туку и порано и на други фестивали. – Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам, вели таа. Скандалот со местенката која ја откри МВР фрли сенка врз изборот на победници. Добитникот на првата награда Даниел Кајмаковски, вчера изјави дека очекува расчистување на овој случај. МВР не ја исклучува можноста да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 100 членови на Конзервативната партија во Велика Британија се подготвени да го поддржат истапувањето на земјата од Европската унија, по што таа би ...
сите 287 | | | веќе видена

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 153 | | | веќе видена

Бевме сведоци на многу навредлива кампања кон професорката Гордана Силјановска Давкова, а онаа последната за нејзиниот син кој свири на кавал и собира пари за ...
сите 313 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТОДЕВСКА: Имам докази за местенката, се местело и порано и на Макфест, и на Валандово фест…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: