Над 20 домашни и меѓународни експерти ќе дискутираат на тема е-трговија во октомври

6 копии

На 26 октомври 2018 г., во Скопје ќе биде организирана првата конференцијаза е-трговијавоМакедонија, а веќе од првата недела на септември ќе бидат пуштени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонските компании од металната и електро индустрија ќе имаат единствена можност да воспостават бизнис релации со странски сродни компании, на втората ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата за е-трговија на Македонија ( АЕТМ ) заедно со Царинската управа на Ребулика Македонија и DHL, организираат едукативна работилница каде што сите ...
| | веќе видена | слични

На втората конференција за домашни и странски компании од металната и електро индустрија, Macedonia Manufacturing Expo ќе учествуваат над 75 домашни и странски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 83 | | | веќе видена

„Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 20 домашни и меѓународни експерти ќе дискутираат на тема е-трговија во октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: