Не им оди во ракометот, но затоа го имаат најдобриот ски скокач во светот! (ВИДЕО)


Јапонскиот ски скокач Рају Кобајаши со денешниот триумф на скокалницата во италијанскиот Вал ди Фем ја продолжи победничката низа во Светскиот куп започнат во ...
| | веќе видена | слични

Риоју Кобајаши е недостижен за конкуренцијата и денеска повторно леташе најдалеку, овојпат во Вал ди Фјеме. Победникот на Новогодишната турнеа продолжи да ...
| | веќе видена | слични

Кобајаши е третиот, по Штох лани и Ханавалд во 2002 година, што во 67-годишната историја на новогодишната турнеја „Четири скокалници“ триумфира на сите четири ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јапонецот Рјоју Кобајаши е третиот ски-скокач во историјата на новогодишната турнеја „Четири скокалници“ кој до трофејот стигна со триумф на четирите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Дваесет и две годишниот Јапонец Рјоју Кобајаши е само третиот скокач во историјата кој успеа да победи на сите четири скокалници откако во неделата триумфираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 233 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 404 | | | веќе видена

Страстите кои се брануваа после врската на Огњен Врањеш и Карлеуша, кои ја имале позади грб на Тошиќ, сеуште не стивнува.Иако долго молчел и само еднаш се ...
сите 211 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не им оди во ракометот, но затоа го имаат најдобриот ски скокач во светот! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: