Илузионистичка претстава за деца вечерва во Струга

Градоначаникот на Општина Струга г. Рамис Мерко го реши проблемот за учениците на ООУ Браќа Миладиновци (старо училиште) Во текот на последните недели Општина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Показно-тактичка вежба за гаснење на пожар и евакуација на загрозени лица се одржа во основното училиште „Браќа Миладиновци“ во општина Аеродром.Целта на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалник на општина Струга г. Рамис Мерко овозможува донација за Општа болницата во Струга од Шведска На иницијатива на Градоначалник на Општина Струга г. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 394 | | | веќе видена

Моментната „војна на зборови“ помеѓу Иран и САД има многу сличности со онаа од 2017 година, кога американската администрација ја користеше истата стратегија ...
сите 182 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 231 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 160 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 65 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илузионистичка претстава за деца вечерва во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: