„Илустрирани приказни од Шекспир“ на Просветно дело


11 копии

Во рамки на Меѓународниот саем на книгата во Скопјe, Здружението на издавачите и книжарите традиционално ги додели наградите за најдобрите изданија издадени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сликовницата „Светот на Биби од А до Ш“ ја доби наградата за најдобро илустрирана книга или сликовница меѓу двата саеми, која ја додели Здружението на ...
| | веќе видена | слични

Здружението на издавачи на РС Македонија додели прва награда за најдобро ликовно-графичко обликување и дизајн на книга-едиција меѓу двата саеми, за ...
| | веќе видена | слични

Богата програма ве очекува на штандот на „Светот на Биби“ викендов. Денеска во 17 часот ќе можете да ги запознаете Билјана Црвенковска и режисерот на проектот ...
| | веќе видена | слични

Саемот на книгата е нашето место деновиве. Боиме, цртаме, читаме сказни, децата се среќаваат со авторите на нашите приказни. Од вчера во „Светот на Биби“ ни се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
сите 265 | | | веќе видена

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
сите 237 | | | веќе видена

Овој потег уследи откако администрацијата на Трамп предупреди на потенцијални закани кон американските сили на Блискиот исток САД наредија вработените во ...
сите 218 | | | веќе видена

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
сите 135 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека денеска ќе има состаноци во Министерството за правда за да ги добие последните сублимати за работните средби во врска со ...
сите 150 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Илустрирани приказни од Шекспир“ на Просветно дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: