Индија ќе воведе смртна казна за силувачите на девојчиња под 12 години

4 копии

Десетици илјади луѓе протестираа во Памплона, северно од Шпанија, за ослободување група муслимани кои беа обвинети за силување. Ова е трет ден како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Десетици илјади граѓани протестираа и синоќа, трет ден по ред во шпанскиот град Памплона поради судската пресуда со која петмина жители на Севиња беа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Десетици илјади луѓе демонстрираа во Памплона, северно од Шпанија, за ослободување група муслимани кои беа обвинети за силување. Според проценките на локалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 1,2 милиони луѓе за два дена ја потпишаа петицијата упатена до Врховниот суд на Шпанија во која се бара дисквалификација на судиите кои ослободија петмина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како што се наведува, тие се осудени, но не за групно силување, туку само за сексуален напад, што многумина го гледаат како мала казна. Тие петорицата осудени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 225 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 72 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон повика денеска иранската криза да биде уредена со „дијалог и мултилатерализам“.Тој го упати повикот на годишната сесија ...
сите 73 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 155 | | | веќе видена

Во петок ќе имам состанок во Министерството за финансии на кој дефинитивно ќе утврдиме дали ќе има ребаланс на Буџетот или не и ако го правиме кога ќе го ...
сите 63 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија ќе воведе смртна казна за силувачите на девојчиња под 12 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: