ИЛЈАДНИЦИ ДОЛЖНИЦИ ГО БИЛДААТ ДОЛГОТ: Кој должи најмногу на „црната листа“ на УЈП?

Управата за јавни приходи ја објави првата должничка листа за оваа година. И повторно илјадници должници со милиони долгови. Прв „забетониран“ на црната листа ...
| | веќе видена | слични

Најтрофејниот македонски клуб ги живее едни од најтешките денови во својата историја по се поочигледниот притисок кој го носи врз себе поради огромните ...
| | веќе видена | слични

Илјадници должници со милиони долгови. Охридски Отекс со долг кој надмина 930 милиони денари не отстапува од првата позиција. Со нешто над 452 милиони денари ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Управата за Јавни приходи ја објави листата со број 1 должниците за 2019 година. Во оваа листа може да се најдат компании со долгови доспеани до 30 септември и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како и за многу други закони поврзани со економијата пробувате нешто да направите, да воведете нешто ново. Со овој закон пробувате да подобрите некоја работа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ...
сите 424 | | | веќе видена

Во текот на следните денови под влијание на Руската студена воздушна маса и понатаму во Македонија ќе имаме многу ниски температури, особено во утринските ...
сите 20 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЛЈАДНИЦИ ДОЛЖНИЦИ ГО БИЛДААТ ДОЛГОТ: Кој должи најмногу на „црната листа“ на УЈП?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: