Многу турбуленции на редовното Собрание на МКФ

Според повеќе извори поранешниот претседател на Македонската кошаркарска федерација Даниел Димевски се повлекува од трката за враќање на позицијата и за ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател на МКФ не ја ужива довербата кај Здружението на кошаркарските тренери на Македонија, и тоа е една од најголемите причини да ги прогласи ...
| | веќе видена | слични

Она што се случуваше на годишното редовно собрание на Македонската кошаркарска федерација (МКФ) и нејзиниот неславен крај проследен со конфузија и нејаснотии, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 136 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 208 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Многу турбуленции на редовното Собрание на МКФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: