Хејли го брани повлекувањето од Советот за човекови права на ОН

Сведено е на само уште еден инструмент на меѓународната политика, а тоа е голема трагедија Американската амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Агенцијата на ОН за помош на палестинските бегалци на Блискиот Исток (УНРВА) денеска соопшти дека донела одлука да отпушти над 250 службеници што работат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли ги критикуваше арапските и исламски држави поради тоа што многу зборуваат за помош на Палестинците, но не даваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хејли го брани повлекувањето од Советот за човекови права на ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: