„Сеќавања 2“ на Родољуб Анастасов во Музеј на Град Скопје

Во Музеј на Град Скопје вечер од 20 часот ќе биде отворена изложба „Сеќавања 2“ со 40 цртежи кои се дел од колекцијата „Галерија Јустина и Родољуб Анастасов / ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Националната галерија на Македонија, објект Чифте амам, вечерва во 19 часот ќе се отвори изложбата “ Икони XIV-XX век”. На изложбата ќе бидат презентирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 40 икони од 14 до 20 век, вечерва во 19 часот, ќе бидат изложени во Чифте амам, во Старата скопска чаршија. По долго време Националната галерија на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
5 копии
5 копии

Во Националната галерија на Македонија, објект Даут пашин амам,утре( 19-ти декември 2017) во 12:30 часот, ќе се отвори Годишната изложба на основни училишта со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 194 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сеќавања 2“ на Родољуб Анастасов во Музеј на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: