Иконен: Двојазичноста во Финска се смета за богатство


7 копии
2 копии
3 копии

Финска е конструктивен пријател на земјава и нејзините искуства може да ѝ помогнат на Македонија, изјави амбасадорот на Финска за Македонија, Перти Иконен кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иконен: Двојазичноста во Финска се смета за богатство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: