На играчите на Портланд тешко им оди со босанскиот (Видео)

Соиграчите на Јусуф Нуркиќ од НБА-тимот Портланд трејлблејзерс беа на краток час по босански јазик. Нуркиќ имаше задача да се обиде да ги научи своите колеги да го кажат зборот „навивачи“, а потоа и „Јас се обидувам Џенифер“. Во смешното видео објавено на клупската телевизија, со босанскиот јазик се мачеа Симонс, Трент, Леонард, Колинс, Амину и Лејман. Како изгледаше тоа, погледнете во симпатичното видео:
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 148 | | | веќе видена

На Христијан Мицкоски, во годините додека е лидер на ВМРО ДПМНЕ, главна преокупација му е како да ги затвори предметите на СЈО и да ги спаси од затвор ...
сите 282 | | | веќе видена

Во декмеври, неколку месеци откако  јавноста ја виде луи витон чнатата полна со милион евра како излегува од домот на Орце Камчев, почна судењето за случајот ...
сите 413 | | | веќе видена

Еден од најголемите кошаркари на сите времиња, легендарниот Коби Брајант почина во неделата по хеликоптерската несреќа во Калифорнија. Загинаа и 13-годишната ...
сите 381 | | | веќе видена

Македонските судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов ја имаа честа да го судат финалето на ЕП 2020 помеѓу Хрватска и Шпанија. Шпанија победи, а двајцата судии го ...
сите 238 | | | веќе видена

„Јавна соба“ не е единствена група во која се споделуваат фотографии од малолетнти девојки. На сајтот „Волафајл.орг“ се поставени фотографии, видеа, со ...
сите 219 | | | веќе видена

Хеликоптерот кој се урна и во кој животот го загубија Коби Брајант, неговата ќерка Џана и уште седум луѓе, не бил опремен со најсофицистициран предупредувачки ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На играчите на Портланд тешко им оди со босанскиот (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: