Саудиска Арабија: Поделени првите возачки дозволи на жени

2 копии

На друштвените мрежи кружи видео од една модна ревија која е организирана во Саудиска Арабија и која привлекла внимание од светската јавност. Имено, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Училиштата и факултетите во Уругвај нема да држат настава во времето кога ќе се играат натпреварите на уругвајската фудбалска репрезентација на претстојното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија од 5 јуни годинава започна да издава возачки дозволи и на жените, но покрај оваа важна промена во оваа муслиманска земја, се уште на жените им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ беше во куќата на семејството на Шаулиќ за да изрази сочувство за смртта на познатиот пејач, пренесуваат српските ...
сите 188 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саудиска Арабија: Поделени првите возачки дозволи на жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: