Југ: Со што да си ја купам слободата, да му дресирам кучиња на Виктор Орбан?

4 копии

Обвинетиот Горанче Ангеловски Ќосето, кој беше осуден на казна затвор од 12 години, рече дека нема да бара да се брани од слобода, бидејќи во затвророт во Шуто ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Игор Југ, еден од осудените за настаните во Собранието на 27. април, се обрати денеска со Судот. – „Постојат две најголеми предавства што човек може да ги ...
| | веќе видена | слични

Супер ми е со другарчињата во „Шутка“, па затоа барам да си останам таму, изјави Горанче Ангеловски-Ќосето, откако е осуден на 12-години казна затвор, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Игор Југ обвинет за настаните на 27. април во Собрание, доби казна затвор од времетраење од 12 години. Тој кажа дека нема намера да бега од земјата и да ја ...
| | веќе видена | слични

Да направев десет отсто од ова што го направив за Македонија и македонскиот народ, 10 посто од тоа да направев за мојата вистинска татковина и мојот народ во ...
| | веќе видена | слични

Осудениот Игор Југ на саркастичен начин ја коментираше пресудата за него во која доби 12-годишна затворска казна како обвинет за случајот со упадот во ...
| | веќе видена | слични

Постојат две најголеми предавства. Прво да си ја предаде татковината, а второ семејството. Горд сум што никогаш не сум ги предал моите две татковини (Хрватска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 159 | | | веќе видена

По двете фатални несреќи и приземјени модели од типот на 737 Макс 8 во целиот свет, Боинг продолжува со производство на проблематичната флота 737 Макс, објави ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 169 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 227 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 201 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната администрација, вели ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Југ: Со што да си ја купам слободата, да му дресирам кучиња на Виктор Орбан?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: