ЌОСЕТО САКА ДА ОСТАНЕ ВО ШУТКА: Немам пари сега да си отидам до Велес, а не пак да бегам

Супер ми е со другарчињата во „Шутка“, па затоа барам да си останам таму, изјави Горанче Ангеловски-Ќосето, откако е осуден на 12-години казна затвор, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Обвинетиот Горанче Ангеловски Ќосето, кој беше осуден на казна затвор од 12 години, рече дека нема да бара да се брани од слобода, бидејќи во затвророт во Шуто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Игор Југ, еден од осудените за настаните во Собранието на 27. април, се обрати денеска со Судот. – „Постојат две најголеми предавства што човек може да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Игор Југ обвинет за настаните на 27. април во Собрание, доби казна затвор од времетраење од 12 години. Тој кажа дека нема намера да бега од земјата и да ја ...
| | веќе видена | слични

Да направев десет отсто од ова што го направив за Македонија и македонскиот народ, 10 посто од тоа да направев за мојата вистинска татковина и мојот народ во ...
| | веќе видена | слични

Осудениот Игор Југ на саркастичен начин ја коментираше пресудата за него во која доби 12-годишна затворска казна како обвинет за случајот со упадот во ...
| | веќе видена | слични

Постојат две најголеми предавства. Прво да си ја предаде татковината, а второ семејството. Горд сум што никогаш не сум ги предал моите две татковини (Хрватска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌОСЕТО САКА ДА ОСТАНЕ ВО ШУТКА: Немам пари сега да си отидам до Велес, а не пак да бегам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: